1. Jablko

Tento typ postavy má nadbytek tukových buněk hlavně kolem pasu. Tuk v lidském těle můžeme rozlišit na podkožní tuk a viscerální tuk. Oba tuky jsou v lidském těle z určitého důvodu a plní svou funkci. Nadbytek však může vést k nebezpečným onemocněním. Tvar jablka je vytvořen právě tím, že se v oblasti břicha ukládá jak viscerální, tak podkožní tuk.

Zdravotním rizikem je u žen překročení velikosti obvodu pasu nad 80-85 cm. V případě nadbytku podkožního tuku mohou nastat zdravotní komplikace jako je třeba onemocnění žaludku, močového měchýře, jater, přerušení práce a průchodnosti zažívacího traktu. Dalšími problémy mohu být také zvýšení cholesterolu, zvýšená hladina cukru v krvi a zvýšené riziko myokardu či mrtvice.

  1. Hruška

V tomto případě se tuk obvykle ukládá jako první do oblasti stehen a boků. Jedná se však o podkožní tuk, který v této partii není zdravotně nebezpečný. ?Málokterá žena se ale s takovýmto typem postavy a s tímto sdělením uspokojí. Nejčastějším problémem zde je estetika. Slabá záda a ramena, zato mohutné nohy a pozadí.

Jak se pozná, že jste typ hrušky? V případě že vydělíte obvod pasu obvodem boků a výsledné číslo je menší než 0,75, jste typ hruška a tuk se nejvíce shromažďuje v dolní polovině těla.

Categories:

Tags:

No responses yet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nedávné komentáře

Žádné komentáře.